Як вибрати бойлер

 • 20 may 2020, 22:55
 • Тепла Хвиля

Особливості вибору електричного водонагрівача (бойлера).

          Різноманітністю електричних водонагрівачів (бойлерів) сьогодні вже нікого не здивуєш. Компактні і солідні, настінні і підлогові, різних форм і розмірів. Ви можете купити модель для завантаженої кухні і просторих комерційних приміщень. Розробники враховують особливості будь-яких типів приміщень, де потрібно використовувати водогрійну техніку. Впроваджуються найсучасніші технології і новітні розробки. Покупці мають можливість вибрати водонагрівач по ціні, за призначенням і функціональними можливостями.

У бойлерах з внутрішнім типом нагріву виділяють:

 1. Накопичувальні моделі – принцип роботи у них наступний: вода набирається в бак і нагрівається до певної температури, після чого температура її підтримується, як в термосі.
 2. Проточні моделі – їх врізають в саму систему подачі води. Плюс таких бойлерів в тому, що вода в них нагрівається моментально, мінус – вони неекономічні.

Також бойлери прийнято ділити на підлогові і настінні моделі, та за об’ємом нагрітої води, наприклад, 10, 15, 30, 50, 80, 100 і більше літрів.

Головним в бойлері - є нагрівальний елемент (ТЕН) що визначає термін експлуатації і ціну виробу. Він буває двох типів: відкритим і закритим. Відкритий нагрівальний елемент прийнято називати мокрим ТЕНом, а закритий - сухим.

 

 Сухий та мокрий ТЕН

           

                   Спочатку всі бойлери були з мокрими ТЕНами, проте розробники зіткнулися з проблемою неякісної води. Накип і корозія - головні вороги відкритих ТЕНів - приводили до частого псування електронагрівачів. Деякі побоювання викликала електробезпека агрегату, а також загроза механічних пошкоджень.

 

Мокрий ТЕН: сильні та слабкі сторони

          

           Бойлер відкритого типу з «мокрим» ТЕНом працює за принципом кип'ятильника. Простота конструкції дозволяє самостійно замінювати деякі деталі. Якщо вода у Вашому будинку чиста та не має підвищеної жорсткості (багато вмісту розчинених солей), Ви можете замовити електронагрівач з «мокрим ТЕНом». У всіх сучасних бойлерах є магнієві аноди, які запобігають корозії, зменшуючи кислотну та лужну активність води що нагрівається, та утворенню електро-гальванічних струмів. Таким чином, водонагрівачі з мокрим ТЕном при сприятливих умовах здатні працювати ефективно протягом тривалого часу. Бойлери з «мокрим» ТЕНом, як правило, мають один елемент нагріву, виготовлений з міді, вуглецевої або неіржавкої сталі. Конструктивно, це трубка, всередині якої захована ніхромова спіраль, що пропускає через себе електрику. Тіло трубки для високої теплопровідності заповнюється кварцовою крихтою і оксидом магнію.

            Перевага бойлерів відкритого типу в тому, що вартість таких виробів нижча, ніж у бойлерів закритого типу. Бойлер з мокрим ТЕНом може працювати довгі роки, якщо дотримуватися простих правил та не ігнорувати рекомендації викладені в технічній документації:

Прості правила експлуатації

 • Слід прогрівати бойлер до граничної температури не рідше одного разу на тиждень. Таким чином Ви знищите бактерію легіонелли, яка добре розмножується в теплих і темних місцях, будучи одним із збудників пневмонії.
 • Раз на рік, або в міру вироблення, необхідно міняти магнієвий анод. Досить візуальної перевірки, щоб зрозуміти, що цей елемент не може ефективно притягувати молекули, що утворюють корозію.
 • У техпаспорті вказані терміни очищення мокрого ТЕНа, але на практиці слід узгоджувати власні дії з такими умовами як якість води і інтенсивність експлуатації. Досвід і візуальна оцінка підкажуть Вам, як часто слід чистити мокрий ТЕН і внутрішню поверхню бака.
 • Щоб продовжити термін експлуатації таких нагрівальних елементів, важливо встановлювати магістральні фільтри і проводити регулярне обслуговування водонагрівача.
 • Перед проведенням профілактичних робіт не забудьте відключити від електрики.

 

            До недоліків  відноситься недовговічність і негативний вплив води на метал. Через виникнення гальванічних струмів, «мокрий» ТЕН сприяє утворенню корозії сталі, з якої виготовлений водяний бак. Як наслідок, термін служби бака скорочується. Крім того, у разі підвищеної жорсткості води на такий ТЕН осідає накип (мінеральні відкладення), і він швидко виходить з ладу. Накип – це велика проблема для бойлера зі звичайним «мокрим» ТЕНом. Але і з цією проблемою вже навчилися боротися. Для зменшення кількості утвореного осаду, необхідно на подачі холодної води поставити фосфатний фільтр.

Сухий ТЕН: конструкція та особливості

         

           Бойлери закритого типу – складніші. В цих водонагрівачах, як правило, встановлюють два ТЕНи, які розташовані в керамічних або скляних колбах. Таку конструкцію ще називають з прихованим (сухим) нагрівальним елементом. «Сухий» ТЕН ізольований від води, що знаходиться в баку, тому безпосередній контакт з рідиною відсутній.  Із-за того, що нагрівальний елемент не контактує з водою, на ньому не утворюється накип, а отже, вимоги до води знижуються.

 

         У таких бойлерах не утворюються повітряні пробки, їх легко обслуговувати: при заміні ТЕНа не потрібно зливати рідину з бойлера. Крім того, термін експлуатації сухих ТЕНів в три рази довше, ніж у «мокрих» аналогів. Недоліком закритих нагрівачів є їх висока вартість і ексклюзивність нагрівальних елементів (під кожну модель водонагрівача купується певна модель ТЕНа). У деяких моделях бойлерів встановлюється два “сухих” тена, що дозволяє регулювати потужність. В разі поломки одного з них, другий допоможе вам дотягнути до приходу майстра. Незважаючи на дорожнечу, покупці все частіше вважають за краще мати справу з захищеними нагрівачами.

Поради та рекомендації щодо вибору бойлерів

            Для вибору бойлера - зверніть увагу які параметри потрібно саме вам. Отже, на що звертати увагу при виборі водонагрівача? Перед покупкою водонагрівача - визначитеся, який з трьох можливих варіантів розташування в просторі – вертикальний бойлер, горизонтальний або універсальний – ви хотіли б встановити. Це залежить від простору у Вашому приміщенні, відведеного для бойлера. Схема підключення бойлера горизонтального принципово не відрізняється від установки вертикального аналога.

 1. Ємність. У цьому питанні все залежить від розмірів вашої родини. Для однієї людини підійде бойлер обсягом 10-15 л, дві людини – 30-50, три людини – 80-100, чотири людини – 100-120 л, п’ять чоловік – більше 150 літрів.
 2. Потужність. Найчастіше водонагрівачі мають у своєму розпорядженні ТЕНи потужністю 1000-2500 Вт. Для прикладу, бойлер на 100 літрів потужністю 1500 Вт буде нагріватися близько 4 години 10 хв., а потужністю 2000 Вт – 2 години 50 хв. Отже, чим вище потужність, тим швидше буде нагріватися вода, але і електроенергії пристрій споживатиме більше.
 3. Форма бака. Бувають циліндричні, прямокутні і Slim-бойлери. Найпопулярніші – циліндричні, самі економічні та комфортні для розміщення – прямокутні. Slim-бойлери невеликі в діаметрі, але при цьому циліндричної форми, підходять для розміщення в малогабаритних просторах.

 

Як вибрати бойлер за типом управління?

Бувають механічні та електронні типи управління бойлером.

Механічна система управління поступово відходить в минуле, проте багатьом вона подобається своєю практичністю і простотою, а головне - вартістю. Капілярний термостат регулює температуру за допомогою поворотного регулятора. Точність пристрою не перевищує 3-5°С. Поворотний регулятор вмонтований під кришку або на дно бойлера, і це не випадково. Чим далі він розташований від дитячих рук і випадкових дотиків, тим краще. Як правило, більшість користувачів вибирають один температурний режим, після чого забувають про регулятор.

Сучасні бойлери оснащені LCD-дисплеєм і електронним управлінням. Такі нагрівачі дозволяють економно використовувати електроенергію і встановлювати максимально точний температурний режим. Електронний термостат тримає температуру з точністю до 1 °С, а вбудована система знешкодження бактерій здатна очищати навіть ледь теплу воду. Важливою перевагою електронної системи управління є автоматичний захист від перепадів напруги – вона є не в усіх баках, але наявність такого захисту значно збільшує надійність і термін експлуатації бойлера. Але ця система збільшує вартість бойлера.

 

Як підключити бойлер.

 

Перш ніж підключити бойлер, перевірте комплектацію.

В неї повинні входити:

 • електричний провід, якщо його немає в заводському комплекті, то обов'язково купіть окремо, він повинен бути вологостійким, міцним та еластичним;
 •  запобіжний клапан, що знижує тиск під час нагріву води;
 • ізолюючі втулки, призначені для монтажу на водяних патрубках і для захисту від “блукаючих” струмів;
 • кронштейни (для монтажу настінних водонагрівачів)
 • як додаткова опція, корисно встановити редуктор тиску, що оберігає пристрій від перепадів тиску води в трубах, в більшості випадків його немає в стандартній комплектації, рішення про покупку даного модуля виручить у майбутньому.

Навісний агрегат кріпиться на кронштейнах. Їм належить витримати велике навантаження, тому уважно перевірте надійність несучої стіни і виберіть розмір болтів, розрахованих на вагу вибраного бойлера з водою. Водонагрівач, що зірвався з кронштейнів, пошкодить водяні труби та затопить приміщення. При покупці кронштейнів і анкерів уточніть, чи можуть вони витримати вагу вашого бойлера, наповненого водою. Зверніть увагу на матеріал, з якого зроблена ваша стіна, тому що для цегли та бетону передбачені різні типи кріплень. Також зверніть увагу, що отвір зливу надлишкової води з запобіжного клапана тиску повинен знаходитися внизу. Встановлюємо запобіжний клапан. У розділі техпаспорта, де розповідається про те, як правильно встановити бойлер, вказані особливості клапана захисту вашої моделі водонагрівача. Уважно прочитайте її. Не забувайте, що отвір клапана завжди має бути відкритим. Особливу увагу варто звернути на це власникам водонагрівачів з верхнім підключенням (під мийку).

Отже, новенький агрегат куплений, встановлений і підключений до систем водопостачання та електроживлення. Кваліфіковані фахівці зроблять це бездоганно, але якщо ви запросили народного умільця, уважно простежте, щоб всі елементи були підключені відповідно до інструкції:

 1. Відкрийте кран подачі холодної води, кран виходу гарячої води, та кран гарячої води на Вашому змішувачі,  з нього ви почуєте вихід повітря яке знаходиться в бойлері при наповненні водою бака. Закрийте кран змішувача при появі чистої води з наповненого бака. 
 2. Виберіть один з температурних режимів, передбачених виробником агрегату. Ніколи не включайте бойлер при порожньому баку. Як і у випадку з кип'ятильником, це призведе до перегорання нагрівального елемента.
 3. Підключіть бойлер до електрики.

 

Декілька порад по експлуатації бойлера в подальшому. Перевіряйте запобіжний клапан, хоча б раз у рік, відкривши його вручну (пересвідчиться що з нього тече вода). Раз на місяць, як мінімум, слід включати максимальне значення температури, щоб знищити шкідливі бактерії, які чудово розмножуються в теплій воді. Для жорсткої води слід організувати додаткове очищення і знесолювання. В іншому випадку кліматична техніка даного типу прослужить недовго. Остання порада з серії “ Як правильно користуватися бойлером ” заслуговує не меншої уваги, ніж всі попередні. Йдеться про магнієвий анод. Не думайте, що стаціонарний захист від корозії ніколи не виходить з ладу. Інструкція по його очищенню додається до техпаспорту. Змінний анод, як правило, не передбачає тривалого використання. При взаємодії з домішками води він руйнується (в тому і полягає його функція), а матеріали баку та ТЕНу залишаються цілими. Його заміна та маркування також описані в інструкції. Профілактичні роботи по заміні (промивання) магнієвого анода слід проводити разом з очищенням від накипу бака, тобто, один раз в два роки.

 

Для чого потрібен МАГНІЄВИЙ АНОД

Магнієвий анод - це деталь накопичувального бойлера з магнієвого сплаву і металевого стрижня всередині. Ця деталь встановлюється виробниками поруч з ТЕНом або зверху внутрішньої колби в баку бойлера, та може мати різний розмір.

 

 

         

         Магнієвий анод - захищає внутрішню поверхню бака водонагрівача від корозії, а ТЕН від утворення накипу, знижуючи її щільність що полегшує чистку бака. Анод з магнію встановлюється виробниками як в бойлерах з сухим ТЕНом так і з мокрим, що забезпечує "захист" не тільки нагрівального елементу, але і внутрішньої поверхні бака. Так як значна частина баків бойлерів виготовляються з металу, і його взаємодію з водою уникнути неможливо. Відповідно, утворення іржі не уникнути, так як у водопровідній воді розчинений кисень, який сприяє її утворенню. В процесі нагрівання води в баку бойлера, кисень починає активно виділятися з води і руйнує стінки бака водонагрівача. Хімічний елемент - магній, з якого виготовлений анод, вступає в реакцію з киснем у воді більш активно, ніж залізо, неіржавка сталь чи емальований метал (тобто з чого зроблений бак). В процесі підігріву води, звільнений кисень призводить до окислення магнієвого анода, і тільки при повному його руйнуванні, починають окислюватися внутрішні стінки бака бойлера. Білий порошок (окис магнію), що прибирається з бака під час очищення - це і є зруйнований киснем магнієвий  анод.

         Ці невеличкі роз’яснення можливо допоможуть Вам в виборі та розумінні роботи електричних водонагрівачів. А поради по експлуатації – в довгостроковій безвідказній роботі Вашого пристрою.

 

 

Товари зі статті:
Інші цікаві статті:
 • Контакти:
  • Наша адреса: Україна, Харківська область, Харків, вулиця Раєвської, 23
  • Котли та запчастини:
   +38 093 123-24-26 Lifecell
   +38 098 834-27-86 Київстар
   +38 066 731-57-84 Vodafone
  • Елементи живлення:
   +38 099 429-58-78 Vodafone
   +38 098 834-27-86 Київстар
  • E-mail: tepla.hvylia@gmail.com
 • Про нас:
  • Ми - представники заводів-виробників, надаємо офіційну дилерську гарантію
  • Всі моделі, які ми пропонуємо - новітнього технічного виконання
  • Товар в наявності на власному складі і готовий до видачі,відправляємо на доставку у день замовлення (якщо замовлення зроблене до 12:00)
  • Ми займаємося продажем опалювальної та енергетичної техніки з 2002 року і маємо великий досвід
  • Індивідуальний підхід та кваліфікована консультація для кожного покупця
 • Доставка:
  • Найзручніші умови доставки і оплати: безкоштовна доставка (дивіться умови в розділі Оплата і доставка) по всій країні з оплатою при отриманні або через банк
  • Жодних ризиків для покупця весь клопіт з транспортування беремо на себе
  • Тільки перевірений товар з офіційною гарантією. Надаємо всі необхідні дозвільні документи на всі типи опалювальних приладів, які продаємо
  • 100% гарантія повернення товару протягом 14 днів, якщо він Вам не підійшов
Замовлення зворотнього дзвінка

алиште номер свого телефону, і наш менеджер зв'яжеться з Вами протягом 1 години

Дякуемо за звернення!

Наші менеджери зв'яжуться з Вами найближчим часом!